Delegert kommisjonsforordning (EU) 2025/1184 av 10. juni 2025 om endring av delegert forordning (EU) 2016/1675 for å tilføye Algerie, Angola, Elfenbenskysten, Kenya, Laos, Libanon, Monaco, Namibia, Nepal og Venezuela på listen over tredjeland med høy risiko som på høyt politisk plan skriftlig har forpliktet seg til å rette opp de påviste manglene, og som har utarbeidet en handlingsplan med FATF, og for å fjerne Barbados, Gibraltar, Jamaica, Panama, Filippinene, Senegal, Uganda og De forente arabiske emirater fra denne listen
Forebyggende tiltak mot hvitvasking av penger og terrorfinansiering: endringsbestemmelser om visse høyrisikotredjeland
EØS-komitebeslutning 27.8.2025 om innlemmelse i EØS-avtalen (skriftlig prosedyre). Norsk forskrift kunngjort 27.8.2025
Tidligere
- Utkast til delegert kommisjonsforordning sendt til Europaparlamentet og Rådet for klarering 10.6.2025
- EØS/EFTA-landenes utkast til EØS-komitebeslutning oversendt til Kommisjonen 9.7.2025
- Kommisjonsforordning publisert i EU-tidende 16.7.2025
Bakgrunn
(fra departementets EØS-notat, sist oppdatert 13.8.2025)
Sammendrag av innhold
Fjerde hvitvaskingsdirektivs vedlegg over høyrisikoland (2016/1675) oppdateres jevnlig av Kommisjonen. En oppdatering fastsettes som en kommisjonsforordning. Kommisjonen har på grunnlag av sin analyse konkludert at Algerie, Angola, Elfenbenskysten, Kenya, Laos, Libanon, Monaco, Namibia, Nepal og Venezuela skal identifiseres som tredjeland med høy risiko, og følgelig bør legges til listen over tredjeland med strategiske mangler i sin ordning for bekjempelse av hvitvasking og terrorfinansiering, som utgjør en vesentlig risiko for EUs finansielle system.
Videre har kommisjonen konkludert med at Barbados, Gibraltar, Jamaica, Panama, Filippinene, Senegal, Uganda og De forente arabiske emirater ikke lenger bør betraktes somtredjeland med strategiske mangler i sin ordning for bekjempelse av hvitvasking og terrorfinansiering, som utgjør en vesentlig risiko for EUs finansielle system.
Personer og foretak som er rapporteringspliktige etter hvitvaskingsregelverket vil plikte å gjennomføre forsterkede kundetiltak etter hvitvaskingsforskriften § 4-10 dersom kundeforhold eller transaksjoner involverer de stater som listeføres.
Merknader
Rettslige konsekvenser
Den materielle bestemmelsen er allerede gjennomført i Norge i hvitvaskingsforskriften. Oppdateringen må inntas i hvitvaskingsforskriften § 4- 10.
Økonomiske og administrative konsekvenser
Rettsakten gir utfyllende bestemmelser til plikter som allerede følger av hovedrettsakten. Bestemmelsene forventes å ikke ha vesentlige økonomiske eller administrative konsekvenser for myndigheter/foretak/forbrukere.
Sakkyndige instansers merknader
Finanstilsynet finner rettsakten EØS-relevant og akseptabel.
Status
Rettsakten er vedtatt i EU og til vurdering for innlemmelse i EØS-avtalen.